Ana sayfa Tığ İşi Tığ Oyası Yamaç Çiçekli Modeli Yapılışı

Tığ Oyası Yamaç Çiçekli Modeli Yapılışı

Tığ Oyası Yamaç Çiçekli Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Tığ Oyası Yamaç Çiçekli Modeli yapılışını anlatacağız. Yamaç Çiçekli Modelini yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları hem videolu hemde yazı olarak sizlere anlatmaya çalıştık.

Fazla vakit kaybetmenden modelimizin yapılışına geçelim.

Kısım 1: Her zaman olduğu gibi oyamıza başlamadan önce bir sıra zürafa yapıp ve devamında herhangi bir zürafanın içine 1 adet sık iğne yapalım. Oyamızın devamında bir adet örümcek çekelim ve sıradan 3 zürafaya batıyoruz. Bu bölümde bir adet 2 tane tekli trabzan örelim, sıradaki zürafamıza geçiş noktasında bulunan sık iğnemize bir adet tekli trabzan örelim ve sıradaki zürafamıza da 2 adet tekli trabzan ördükten sonra 5 adet tekli trabzan elde etmiş oluyoruz.

Tığ Oyası Yamaç Çiçekli Modeli Yapılışı
Tığ Oyası Yamaç Çiçekli Modeli Yapılışı

Kısım 2: Devamında hemen 6 tane zincir çekiyoruz, oyamızın tersini çevirerek yani ters yüzünden ilk tekli trabzanımızın tepesine batalım ve 3 adet daha zincir çekerek oyamızın düz yüzüne dönebiliriz.

Kısım 3: Önceden örmüş olduğumuz zincirin içerisine 1 adet tekli, 1 adet ikili olmak üzere 2 adet de 3’lü trabzan örelim. Ve son ördüğümüz üçlü trabzanın tepesine 4 adet adet zincirden 1 adet kirpik yapalım trabzanın etrafına 7 adet sık iğne, dibine ise 1 adet sık iğne örelim.

Bu bölümden sonra biraz karışık olduğu için videomuzdan takip etmenizi öneriyoruz. İyi seyirler.

Tığ Oyası Yamaç Çiçekli Modeli Yapımı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here