Ana sayfa Örgü Modelleri Örgü Kelebek Perde Yapılışı

Örgü Kelebek Perde Yapılışı

Merhabalar, facebook sayfamızdan Fatma hanımın bizden anlatımını istediği örgü kelebek perde yapılışını hem video hemde yazı formatında sizlerle paylaşıyoruz. Yapacağımız örgü kelebek modelini Derbya Baykal kendi programında anlatmıştı. Bizde sizlerin anlayabileceğiniz formatta örgü kelebek perde yapılışını anlatıyor olacağız.

Örgü Kelebek Perde Nasıl Yapılır ?

Malzemeler: Tığ, Pamuklu İplik

Örgü Kelebek Perde Yapılışı

Örgü kelebek perde yapılması için başlanmış olarak 5 zincir çekelim. Zincir üzerine 5 sık iğne yapalım. 4 zincik çektikten hemen sonra son zincirin iç bölgesine iğne ile batalım. Başta 5 zincir olarak çektiğimiz zincirin diğer tarafından devam ediyoruz. ve 4 sık iğne yapalım. İlmek kaydırma ile son zincire bağlayalım.

1 adet zincir çekip yanına sık bir iğne ile batalım ve 5 zincir çekelim. Tığa 1 kez ip dolayıp hemen baştaki zincire batalım. İlmek çıkartarak tığa tekrar ilmek dolayıp batalım. Bu yaptığımız işlemi 2 kez daha uyguladıktan sonra hepsiyle birlikte örelim. Bir adet zincir çektikten sonra yanındaki zincirin hemen içine ilmek kaydırma ile bağlayalım. Hemen yanından devam ederek 3 ilmek kaydırma yapalım. En başta yapmış olduğumuz zinirin baş kısmına ilmek kaydırma ile bağlayalım.

7 adet zincir çekiyoruz. Tığın çevresine 5 kez ip doladıktan sonra yanına trabzon yapıyoruz. 3 adet zincir çekip sık iğne ile baş kısmına batalım. Aynı şekilde ve aynı yere trabzon yapıyoruz.

Kelebek şekillenmeye başladı, detayları videomuzdan inceleyerek Örgü Kelebek Perde Yapılışı hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Örgü Kelebek Videolu Yapılışı

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here