Ana sayfa Örgü Modelleri Videolu, Kolay Örgü Modeli Anlatımı

Videolu, Kolay Örgü Modeli Anlatımı

Bugün, yeni örgüye başlayanlar için çok kolay örgü modeli yapılışını paylaşacağız. Kolay örgü modelini yaparken adım adım sizlere yazılı olarak ve video anlatımıyla buluşturuyoruz. Örgü yapmak hem el becerisi hemde çocuklarınıza, torunlarına birbirinden şirin mi şirin modeller çıkartıp onları sevindirmek. Bunun yanı sıra tabi ki kendinizi şımartabilirsiniz. Daha önce paylaşmış olduğumuz bayan örgü şapka modelleri , el örgüsü şal modelleri gibi konularımızı inceleyebilirsiniz.

Örgü yapmaya başlayan hanımlarımız için ayrıca yine daha önce paylaşmış olduğumuz videolu anlatımları inceleyebilirsiniz.

Kahve Çekirdeği Örgü Modeli
Pirinç Örgü Modeli Anlatımı
Küp Şeker Örgü Modeli Video Anlatım
Ajurlu Yaprak Örgüsü Videolu Anlatımı

kolay örgü modeliKızlar şimdi sizlere kolay örgü modeli yapılışını öncelikle yazılı olarak paylaşıyoruz. Daha iyi kavramak adına yine konumuzda yer alan kolay örgü modeli videolu yapılışını izleyebilirsiniz.

Kolay Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

1. ADIM
Kolay örgü modelimize başlarken ilk önce kenar ilmeği alın, dört tane düz örüyoruz. Daha sonra iki tane ters örüyoruz ve sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz.

Şimdi arka sırayı anlatacağız. Kenar ilmek örüyoruz, arka tarafta ilmekler geldiği gibi örüyoruz. Yani düz gelenleri düz, ters gelenleri ters örüyoruz. Bunu iki sıra halinde yapıyoruz.

2. ADIM
Kenar ilmek alıyoruz, iki tane düz örüyoruz, iki ters örün. Dört tane düz örün. İki ters, dört düz olarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Arka sırasını yine geldiği gibi iki sıra halinde örüyoruz.

3. ADIM
Kenar ilmek alıyoruz, iki ters, dört tane düz örün.
İki ters, dört tane düz örmeye sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Bu şekilde sıra kaymış oluyor.

Kolay Örgü Modeli Videolu Yapılışı

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here