Ana sayfa Bebek Örgü Modelleri Kelebek Örgü Modeli Yapılışı

Kelebek Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,

Video anlatımlı örgü modelleri serimize hız kesmeden sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün kızlarımız için örebileceğiniz harika hırka, yelek gibi örgülerde kelebek örgü modelini yapılışını adım adım paylaşacağız. Hanımlar arasında kelebek modeli, papyon örgü modeli olarak da bilinmektedir. Çok şirin olan kelebek örgü modeli videolu yapılışını ayrıca yine Arzu hanımın anlatımıyla sizlere sunmaktayız. Kelebek örgüsünü yaparken takıldığınız bir adım olur ise yorum olarak her zaman paylaşabilirsiniz. Bu örneğimizde ayırca dikkat etmemiz gereken nokta, diğer örgülerde hep önden başlıyorduk ama kelebek örgüsünde arka sıradan başlamaktayız. Şimdi sizleri yapım aşamasıyla baş başa bırakıyoruz.

Kelebek Örgü Modeli Yapılışı
Kelebek Örgü Modeli Yapılışı

Kelebek Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Kelebek Modeli Arka Sıra
Kenar ilmek alıyoruz, ipliği önde bırakıp beş tane örüyoruz. İpimizi öne alalım beş tane örelim.
Yeniden ipi önde bırakıyoruz beş tane örmeden alıp sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Kelebek Modeli Ön Sıra
Arzu hanım iki kenar ilmek ile başladı siz kendiniz dilediğiniz gibi kenar ilmekten başlatabilirsiniz. Arkada örmeden aldığımız ilmekleri düz bir şekilde örüyoruz.

Arka sırada yeniden aynı işlemi uygulayacağız. Bu işlemi üç sıra olarak örüyoruz. Ve sonrasında kelebek örgümüzün ortaya çıkması için iplikçikleri toparlayıp kelebek şeklini alacak.

Kelebek, Papyon Modeli Ortaya Çıkarma
Kenar ilmeklerimizi ördük, iki tane örün ortada ki ilmek için üç ipi şişe alıyoruz ve ortaki iplikten çekiyoruz. Beş tane boş örgü vardı şimdi onları örüyoruz.

Videolu, Kelebek Örgü Modeli Anlatımı

UYARI! Yüksek Dozda İlginizi Çeker!
Bal Peteği Örgü Modeli
Bambu Örgü Modeli
Kolay Örgü Modeli
Kahve Çekirdeği Örgü Modeli

Daha fazlası için videolu örgü modelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here