Ana sayfa İğne Oyası Çilekli İğne Oyası Modeli Yapımı

Çilekli İğne Oyası Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar, iğne oyası severler için bugün yine yepyeni bir videomuz ile karşınızdayız. Bugün sizlere İğne Oyası ile Çilekli Örgü Modeli nasıl yapılır hem resimli hemde videolu olarak sizlere anlatıyor olacağız. Çilekli İğne Oyası Modeli Yapılışı ile ilgili takıldığınız noktalarda konunun altından videoyu izleyerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca sitemizin yorum bölümünden de bizlere ulaşabilirsiniz.

Çilekli İğne Oyası Modeli Yapımı Malzemeleri

  • 1 Adet İğne
  • 1 Adet Makas
  • Oya ipliği 3 adet (yeşil, kırmızı ve beyaz renklerde)
  • 1 adet yazma (renk seçimi size kalmıştır fakat kırmızı olması çilekler ile uyum sağlayacaktır)
Çilekli İğne Oyası Modeli Yapılışı
Çilekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

Çilekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

1 sıra zürafa yaparak oyanın zeminini hazırlıyoruz. Her çileğin arasında 4 adet boş zürafa var, elinizin sıklığına göre bu sayıyı eksiltip/çoğaltabilirsiniz. 5 zürafanın üzerine dönüp burada 5 adet orta boy kirğik örüyoruz.

Çilekli İğne Oyası
Çilekli İğne Oyası

Çileğimizin yeşil kısımları bittikten sonra ip değiştirip kırmızı bölümlere geçiyoruz. Kırmızı ip ile yapmış olduğumuz kirpiklerin üzerine 1 sıra halinde zürafa yapıyoruz. Daha sonra oyanın ters yüzünü çevirerek son yaptığımız zürafanın ortasına çıkıp düğüm atıyoruz. Burada da 1 sıra halinde yniden zürafa örerek son zürafanın üzerine gelene kadar devam ediyoruz.

Çilekli İğne Oyası Modeli
Çilekli İğne Oyası Modeli

Gördüğünüz gibi zürafalar ilk sırada 4 adetken 2 sırada bu sayı 3’e düştü. Bu sırada da aynı şekilde son yaptığımız zürafanın üzerine dönerek 2 adet zürafa yapıyoruz ve hemen ardından son sırada 1 adet zürafa kalıyor. Son kalan zürafanın üzerine de düğüm atarak çileğin tepesine gelmiş oluyoruz. Oyaya başladığımız noktaya buradan inerek başlıyoruz. Yani bu kısım çileklerin arasındaki bağlantıyı oluşturuyor.

Çilekli İğne Oyası Modeli Yapımı
Çilekli İğne Oyası Modeli Yapımı

Çileğimizin kırmızı kısımları da bittiğine göre geriye kaldı etrafını beyaz iple çevirmek. Çileklerin arasındaki bağlantı ipinin üzerine küçük zürafalar yapıyoruz. Sıradaki çileiğin sol kısmına da her kırmızı zürafanın üzerine beyaz iple zürafa yaparak devam ediyoruz. Bu şekilde sürekli zürafayla çilekleri çerçeveleyerek ilerliyoruz. Ve geldik örneğin sonuna, hepinize kolay gelsin.

Çilekli İğne Oyası Modeli
Çilekli İğne Oyası Modeli

Çilekli İğne Oyası Modeli Yapımı Videolu Anlatım

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here