Ana sayfa El İşleri Kağıttan Gül Şeklinde Çiçeklerle Süslemeler

Kağıttan Gül Şeklinde Çiçeklerle Süslemeler

Bu yazımızda sizler ile birlikte kağıttan gül şeklinde çiçeklerle süslemeler yapacağız, öncelikle gerekli olan malzemeleri hazırlayalım ve sonrasında yapmaya başlayalım. Ev hanımı olan bayanların eğer boş vakitleri çok oluyorsa, böyle tatlı uğraşlar ile vakit geçirebilirler. Bu hazırladıklarımızı eviniz bir köşesinde dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz yada aklınıza gelecek başka süslemelerde. Gerekli olan malzemelere gelecek olursak; krapon kağıdı renk seçimi size kalmış, makas, iplik, süsleme için kullanılan inciler, top şeklinde olan köpükler, çubuk bulmalısınız uzun olmalı ama, kurdele, saksı, kireç ve son olarak tutkal tabancası gerekli

Kağıt süslemelerini nasıl yaptığımıza gelecek olursak;  hazırlamış olduğumuz krapon kağıtlarını şeritler halinde belli bir kalınlıkta kesiyoruz,  bir ucunu katlayarak kağıtlardan kıvrımlar oluşturun kıvırmadığınız kısımdan tutarak katlamaya başlayın ve uç kısımlarını düzeltip gül şeklini almasını sağlayın. Alt tarafını bir iplik yardımı ile bağlayın. İstediğiniz adette bu güllerden hazırlayabilirsiniz. Top şeklindeki köpükleri, hazırlamış olduğumuz güllerin üstüne tutkal tabancısı ile yerleştirin. Yeşil krapon kağıdı alarak aralarına yaprak şeklinde yerleştirin.  Daha sonra bunların üzerini inciler ile süsleyin.

Gül şeklinde süslemelerde gelinen son aşama ise, incilerle süsledik ve buketi oluşturduk daha sonra; kurdele ile hazırlanmış çubuğa yerleştiriyoruz. Ve son işlem tamamlandığında gül şeklindeki buketi hazır oluyor. Bu hazırladığımız ürün sizinde gördüğünüz gibi fazla zorluğu yok ve istediğiniz alanda kullanabilirsiniz farklı renklerde ve şekillerde oluşturabilirsiniz.

Kağıttan Gül Yapılışı
Beyaz Renkli Kağıttan Gül Yapımı

Farklı Kağıt Gül Yapımı

Gazeteden Gül Yapımı

Kağıt GÜl Yapımı Mumluk

Kahverengi Gül Yapımı

Kartondan Gül Yapılışı

Kartondan Gül Yapımı

Pembe Renkli Kağıt Gül

Turuncu Renkli Kağıttan Gül

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here