Ana sayfa Amigurumi Amigurumi Ahu Bebek Göz Nasıl Yapılır ?

Amigurumi Ahu Bebek Göz Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Amigurumi Ahu Bebek Göz nasıl örülür ve örülürken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatacağız.

Örgüye başlamadan önce 3 farklı renkte etamin ipine ihtiyacımız olacak ve 1 adet tığa ihtiyacımız olacaktır. Vakit kaybetmeden Amigurumi Ahu Bebek yapımına geçelim.

1 Kısım: Siyah renk ipimiz ile sihirli halka üzerine 12 adet sık iğne yapıyoruz. İkinci sıraya yine 12 adet sık iğne yaptık. Sonra mavi renk ipimize geçerek 2 sıra örüyoruz. Ve ücüncü sıra maviye devam ediyoruz. Bir sıra içerisinde 3 veya 4 adet artış yapılırsa yeterli olacaktır. Bu artışları kesinlikle aynı yerde yapmayın yoksa köşe oluşacaktır.

2 Kısım: Mümkün olduğu kadar sık örmemiz gerekiyor elimizden geldiği kadar gevşek örmemenizi tavsiye ediyoruz. Sırayı tamamlarken örmeden maviden çıkararak siyaha geçelim. Yarım sıra siyah örerek örgümüze devam ediyoruz. Bu göz örgüsü çok dikkat istemektedir yani itina ile yavaş yavaş örünüz.

3 Kısım: Beyaz ipimize geçiyoruz ve aynı şekilde geçiş yapıyoruz. Beyaz ipimiz ile sıra başına kadar beyaz örmeye devam ediyoruz. 2 tane kalıncaya kadar beyaz ördük şimdi bu bölümde çift batıyoruz dolgunluk vermek için. Bu bölümden sonra videomuzu takip etmenizi önerioruz. İyi seyirler.

Amigurumi Ahu Bebek Göz Yapılışı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here