Ana sayfa Kendin Yap DIY Evde Kendi Çantanı Yap

Evde Kendi Çantanı Yap

Merhaba canlar, bu yazımızda evde nasıl kendi çantanızı yapabilirsiniz anlatacağız. Yazımızdan sonra istediğiniz model de ve tasarımda kendi çantanızı yapabileceksiniz.

DİKİŞ MAKİNESİ

DİKİŞ MAKİNESİ

Dikiş makinamız olmazsa olmaz aletlerimizden birisi. Evde çanta yapımı için iyi çalışan bir dikiş makinasına ihtiyacımız olacaktır.

ÜTÜ VE ÜTÜ MASASI

ÜTÜ VE ÜTÜ MASASI

Bazen kumaş istediğiniz gibi durmaz bu gibi durumlarda ütülemek gerekebilir. Ayrıca ütü arayüzü kumaşa iliştirmek için de gereklidir. Arayüz kullanırken, ütü masasında kalıntı kalmaması için masayı örtmeniz gerekir.

KESME UYGULAMASI

KESME UYGULAMASI

İyi bir makas tüm dikiş meraklıları için gereklidir.Standart makasların yanısıra oya makası ve döner kesiciler de edinmeniz gerekebilir.

DESEN/DESEN KAĞIDI/ÇİZİM TAHTASI

DESEN KAĞIDI

Bol miktarda çanta deseni sunan internet siteleri mevcuttur. Özellikle değişik desenler istiyorsanız satın alabilirsiniz ancak bir sürü ücretsiz desen mevcuttur. Kendi bloğumda da bulabilirsiniz. Aslında ben kendi deseninizi yaratmanızı tavsiye ederim. Oldukça fantastik bir egzersizdir ve kendi tasarladığınız desene hayat vermek gibisi yoktur.

KUMAŞ

KUMAŞ

Çanta yapmak için ne çeşit bir kumaş kullanmalıyım? Dürüstçe söylemek gerekirse çok fazla seçeneğiniz var. Benim kişisel favorim keten-pamuk karışımları. Sadece sağlam oldukları için aynı zamanda çok sevimli baskılarla birlikte gelirler. Örgülü, bütün ya da ince tip kumaşlar kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Bunlar süsleme için kullanılabilirler ancak çantanın tamamını oluşturmaya uygun değillerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here