Ana sayfa Yelek Modelleri Anne Yeleği Yapılışı

Anne Yeleği Yapılışı

1.668 okundu
0Annelerimizin kültürümüzden gelen klasik ve her zaman kullandıkları bazı kıyafetleri vardır. Bu kıyafetleri o kadar ünlüdür ki, bütün annelerde adeta olmazsa olmaz bir göreve sahiptir. Kışın rahatlıkla giyilen ve sımsıcak tutan anne yelekleri, hem deseni hem de örme tarzı ile farklı bir yapıya sahiptir. Anne yeleği yapıldığı zaman, bu tarif ile 46 beden ve 50 beden arası kadınların giyebileceği bir ürün elde edilmiş olur. Orta kalınlıkta ve isteğe göre seçilen renkteki yünle, 3 numara şiş, kullanılan ve yeterli olan malzemelerdir.

Anne Yeleği Nasıl Yapılır?

18 ve katları sayı olarak belirlendikten sonra; boy 98 cm olarak ayarlanır. En ise 55 cm arka beden ölçüsüdür. Kol oyuntusu 25 cm ve 8 ilmek ön patı olarak ayarlanır. 8 ilmek atılan şişe, her patının örüleceği şekilde 2 ilmek alarak kesme işlemi uygulanır. Anne yeleğinde toplamda 20 ilmek kesilir ve 25 cm olana kadar örgünün örmeye devam edilmesi sağlanır. Adet patıları örülür ve her sıranın başında ve örgü geldiğinde çıkışında birer ilmek kesilir. 11 ilmek olana kadar ise işleme devam edilir.Anne Yeleği Yapılışı 1

Anne Yeleği Örnekler

Anne yeleği yapan kişilerin, tercih listesi çok kabarıktır. Bu sayede birçok farklı renk ve desen tercih edilmektedir. Yeleği dikilen kişinin vücut ölçüleri de, yeleğin tarzına ve bedenine karar verecektir. Ayrıca beden ölçülerine göre renk seçimleri, uzman örgü uzmanı kadınlar için önemli bir konudur. Şişman bir vücut ölçüsü için dar ve açık renkli bir yelek örmek doğru olmaz. Aynı vücut yapısı için daha çok bej rengi tercih edilmelidir. Cep detayları da, yine yeleği güzelleştirecek unsurların başında gelir. Zayıf bir kişinin giyeceği yeleğin ise cep detayı çok daha şık bir görüntü oluşturacaktır. Genel olarak zayıf kişilere örülecek olan yelekler için herhangi bir renk kısıtlaması olmaz. Düğmeler ise tek olacağı gibi, üç adet kullanıma da uygundur. Düğme kullanılmayan modellerin yanında, farklı yaka tipleri de örülebilir. Ama genel olarak modelli ve düz örme yakalar tercih edilmektedir.
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here