Ana sayfa İğne Oyası 3D İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışı

3D İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışı

iğne oyası gala çiçeği yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere 3D İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışını anlatacağız. Gala Çiçeği Yapılışı biraz karış ve uzun bir modelimizdir. Yapımı sırasında lütfen videomuzu dikkatlice dinlemenizi öneriyoruz. Ufak noktalar gibi gözüken yerler önemli hale gelebilmektedir. Fazla vakit kaybetmeden yapılışına geçelim.

iğne oyası gala çiçeği yapılışı
iğne oyası gala çiçeği yapılışı

3D İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışı

Pembe ipimizi iğneye geçirerek oyamıza başlıyoruz. Ortalama 15 cm’lik boş bir ip bırakın ve ipi parmağınıza dolayınız. İpi iğneye 2 kez dolayarak sağlam bir düğüm atalım. Çiçeğimizin ilk sırası için çok büyük 2 tane zürafa örüyoruz ve başa dönüyoruz.

Her sırada başta ve sonda 1 adet zürafa artırarak toplamda 1 sıra olana kadar devam edelim. İlk 3 sıradan itibaren aynı işlem tekrarlayacağız.(Bu bölümü videodan 2-3 kez izleyin)

7 sırayı bitirdikten sonra normalde baş ve sonlarda artırımlar yaparak ilerliyorduk şuanda yaprağı bitine kadar normal zürafa örer gibi örmeye devam edelim. ( artırım yapmıcaz). Artırımlar yapmadığımız için şekil daralacaktır.

Tepeye ulaştıktan sonra ipi tekrar iğneye 2 kez doluyoruz ve düğüm atıyoruz. İpimizi kesiyoruz. İpimizin çözülmemesi için hafifçe ipin ucunu yakabiliriz. Bu bölümden sonra videomuzu izlenizi öneriyoruz.

3D İğne Oyası Gala Çiçeği Yapımı Video

Kaydet

Kaydet

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here