Ana sayfa Tığ İşi Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışı

Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışı

Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışını anlatacağız. Çift Laleli Tığ Oyası yapılışı biraz zahmet ve sabır isteyen bir modeldir. Yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta mevcut. Bu noktaları kesinlikle atlamamanız gerekmektedir. Biz Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışını hem videolu hem resimli olarak sizlere anlattık fakat tavsiyemiz sitemizin altından videoyu takip etmenizdir.

Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışı Resimli Anlatım

Herzaman olduğu gibi yazmamızın kenarına bir sıra Tığ Oyası Zürafa örüyoruz. Oyamızda ilk sıra olarak laleli motiflerin arasını oluşturan yeşil motifleri öreceğiz. Zürafaların bir tanesine 1 adet tekli trabzan örüo 4 adet zincirden tepesine 1 adet kirpik yapalım, istediğimiz sayı kadar tekrarlıyoruz. Laleli motifler örmek istediğimiz noktaya gelince sıradaki zürafaya 1 adet tekli trabzan örüp 6 adet zincir çekiyoruz ve oyanın ters yüzünden bir önceki trabzanın tepesinde bulunan kirpiğe batıyoruz.

Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışı
Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışı

Devam ediyoruz oyamıza, 5 adet zincir çekip buradaki bağlantıya 1 adet ikili trabzan yapalım, 4 adet zincir çekip ikili trabzanın içine 7, dibine 1 sık iğne yapalım. Yeşil yaprağımız oluşmaya başladı galiba, 2 adet daha yeşil yaprak örerek toplam 3 adet yaprak yapalım. Yeşil yapraklarımızı tamamladıktan sonra, yazmamızın kenarında ki trabzanın tepesine geçelim, kirpikli tekli trabzanları örmeye devam edelim ve laleleri yapmak için ip değiştirelim.

Çift Laleli Tığ Oyası Örneği
Çift Laleli Tığ Oyası Örneği

Lalemizi örmeye başlayalım, ilmek alalım ve sağda ilk yeşil yaprağın tepesinde ki kirpiğe batalım. Devamında 12 adet zincir çekiyoruz yeşil kirpiğe batıyoruz, 3 adet zincir çekiyoruz ortada ki yeşil yaprağa 1 adet sık iğne yardımıyla laleyi sabitleyelim.

Oyamızın devamı biraz karışık olduğu için bu noktadan sonra videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. İyi seyirler.

Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapılışı Video Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here