Ana sayfa Patik Modelleri Tunus Çiçekli Patik Örnekleri

Tunus Çiçekli Patik Örnekleri

Tığ ve Tunus İşi Patik Motifi Yapım Şeması ve Örnekleri

Tunus çiçekli patik örnekleri bulabileceğiniz sitemizde yapılışına dair bilgiler de bulabilirsiniz. Özellikle örgü örme işine yeni başlayan hanımların tercih edeceği yöntemde 3 numara tığ şiş kullanmak gerekiyor. 18 ilmek alarak başlayacağınız örgüyü 28 sıra örün. Sol tarafta 2 ilmeği almadan eksiltmeye başlayın. Şişte 4 ilmek kalacak daha sonra yeniden 18 ilmeği geri toplayın. Böyle devam ederek 5 dilim yapın. 5 dilimi tamamladıktan sonra yeniden 28 sıra örün. Üçüncü dilimin ilk sırasına batın 7 ilmek çıkarın. Daha sonra başta ve sonda yer alan 2 ilmeği birlikte alın. Fiyongu için de 18 ilmek çekin ve 8 sıra örün. Tamamladığınızda orta kısmını büzerek, fiyongu oluşturabilirsiniz.

 

Tığ ve Tunus İşi Patik Motifi Yapım Şeması ve Örnekleri
Tığ ve Tunus İşi Patik Motifi Yapım Şeması ve Örnekleri

Yapımı kolay ve son derece zevkli olan Tunus çiçekli patik modelleri, çiçek motiflerini örgü içinde geçirebileceğiniz gibi daha sonra süsleme için de patiğin üstüne uygulayabilirsiniz. Sitemizde pek çok çiçek motif yapma sayfasını bularak, ister keçeden, ister örgüden isterseniz de başka ürünler kullanarak çiçek yapabilir ve patiğin üzerinde süsleme olarak değerlendirebilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran Tunus işi patikler günümüzün modern tasarımları ile birleşerek, ortaya gayet güzel ve şık patik modelleri çıkıyor. Bu modelleri ister günlük kullanımda isterseniz de çeyizlik olarak değerlendirebilir ve göz dolduran bir hale getirebilirsiniz. Diğer bütün modelleri de online ve güncel sayfalarımızda videolu anlatımları ile bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here