Ana sayfa Dekorasyon Keçe Dolap Süsü Magnet Modelleri

Keçe Dolap Süsü Magnet Modelleri

Keçe Dolap Süsü Magnet Örnekleri

Bu yazımızda keçe dolap süsü magnet modelleri, nasıl yapılır? Nerelerde kullanabiliriz? Gibi soruların cevaplarını vereceğiz. İlk olarak magnet nedir ona değinelim, magnet; farklı malzemeler ile yapılan, çeşitli şekillerden oluşan ve arkalarında mıknatıs ile metal parçalara yapıştırılan dekoratif ürünlerdir. Türkçe anlamı zaten mıknatıs demek. Size anlatacağım model ise; bebek magnet yapımı.

Keçeden Yapılmış Buzdolabı Magnetleri
Keçeden Yapılmış Buzdolabı Magnetleri

İlk olarak elimizde olacak malzeme keçe, keçeyi bebek kalıpları haline getiriyoruz, kafası bedeni kolları gibi parçaları oluşturuyoruz. Bunların büyüklüğünü göz kararı oluşturuyoruz, kafası küçük kolları büyük olmasın şekilsiz bir yaratık çıkarmayalım ortaya. Bu bebeği keçe dolap süsü olarak kullanacağımız için büyüklüklerini ona göre ayarlamalısınız. Keçelerin kalıplarını hazırladıktan sonra, bezi, emziğini ve ağzını kırmızı yapmaya karar verdim, diğer yerlerini ise ten rengi, koyu krem rengi de olabilir tamamen sizin zevkinize kalmış.

Keçe Dolap Süsü Magnet Örnekleri
Keçe Dolap Süsü Magnet Örnekleri

İlk olarak kafasını gövdeyle birleştiriyoruz, sonra kırmızıya boyadığımız ağzını,  gözlerini siyah boncuktan yapacağım, siyah boncukları yapıştırdım ve bezi gövdeye dikiyoruz. Kollarını ve bacaklarını ekliyoruz. Kafasının üstüne kırmızı veya hangi rengi seviyorsanız küçük kurdele dikin kurdeleniz hazır. Mıknatıs yapıştırma işleminde ise silikon tabancanız varsa onunla yapın, eğer yoksa mıknatısı içine yerleştirin ve artık sizin hazırlamış olduğunuz magnet hazır.

Hazırlamış olduğunuz magnet’leri bizim örnekte verdiğimiz dolap süsü mıknatıs örneği olarak kullanabilirsiniz. Yada evlerinizde bulunan herhangi bir metal parçaya iliştirebilirsiniz. Örneğin kızınızın çalışma masasına.

Kaydet

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here