Ana sayfa Tığ İşi Köprülü Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Köprülü Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Köprülü Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Tığ Oyası ile Köprülü modeli yapacağız. Hem resimli olarak anlattığımız bu model de konumuzun hemen altında video çekimini de görebilirsiniz. Köprülü Tığ Oyası Modeli yapılışında takıldığınız noktaları sitemizin yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Köprülü Tığ Oyası Modeli Malzemeleri

  • İstenilen renkt 1 adet yazma.
  • Oya ipliği 2 adet farklı renklerde olması gerekiyor.
  • 21 numara tığ.

Köprülü Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Köprülü Tığ Oyası Modeli
Köprülü Tığ Oyası Modeli

Yazmanın kenarına 1 sıra zürafa gittikten sonra oyamıza başlıyoruz. Oyamıza zürafanın içerisine 3 adet trabzon yaparak başlıyoruz. Ardından 8 adet zincir çekip (zincir nasıl çekilir) 3.cü boş zürafaya 3 adet tekli trabzan daha örüyoruz ve diğer renk ipimize geçiyoruz.

Köprülü Tığ Oyası Yapılışı
Köprülü Tığ Oyası Yapılışı

İp değiştirdikten sonra zincirlerin üzerine 4 adet yaprak örüyoruz: 2 adet zincir, hemen ardından 2 adet tekli trabzan ve yeniden 2 adet zincir çekip yaprak oluşturuyoruz. Bu işlemi 4 kez tekrarlayınca 4 adet yaprak yapmış olacağız.

Köprülü Tığ Oyası
Köprülü Tığ Oyası

Daha önce yaptığımız trabzanların olduğu yere 2 adet trabzan örüyoruz önceki gibi aynı şekilde 8 adet zincir çekip 3 adet trabzan yaparak 1 köprü daha yapıyoruz. Tekrar ip değiştirdikten sonra zincirlerin üzerine 4 adet yaprak yapıyoruz. Oya sürekli ip değiştirerek ilerliyor. Motiflerin birbirine bağlı olduğu için 2 ip ile örülmelidir.

Takıldığınız noktaları videomuzu izleyerek çözebilirsiniz.

Köprülü Tığ Oyası Modeli Yapımı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here