Ana sayfa Firkete Örgü Modelleri Püsküllü (Firkete ile) Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Püsküllü (Firkete ile) Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar bugün sizlere Firkete ile Yapılan Püsküllü Tığ Oyası modeli yapılışını anlatacağız. Püsküllü Tığ Oyası modeli yapılışı biraz karışık ama videomuzu izledikten sonra oldukca basitleşen bir modeldir. Firkete ile Yapılan Püsküllü bu modelimizi sizlere için detaylı olarak hem yazıyla hemde video ile anlattık. Fazla fakit kaybetmeden oyamızın yapılışına geçelim. Oyamıza geçmeden isterseniz modelimizi yaparken ihtiyacımız olan malzemeleri söyleyelim.

Malzemeler

  • Firkete 1 adet
  • Oya boncukları (mümkünse rengarenk olsun)
  • Makas
  • Çakmak
  • 1 adet iğne
  • 1 adet tığ
  • Oy ipleri (2-3 farklı renk olabilir)

Püsküllü (Firkete ile) Tığ Oyası Modeli Yapımı

Oyamıza başlamadan hemen önce ipimizi alıp firketemizin etrafına 23 kere doluyoruz. Doladuktan sonra biryere düğüm attıktan sonra 5 kez daha ipimizi doladıkdan sonra püskülün belini sıkalım.  Şimdi püskülü firketeden çıkartalım ve ilmeklerin içinden iğneyi geçirip 1 tane daha düğüm atıyoruz ve ipin çözülmemesi için yakıyoruz.

Herzaman olduğu gibi yazmamızın kenarına bir sıra Tığ Oyası zürafa yapmamız gerekiyor. Yazmamıza püskülü eklemek için zürafaların birisine 1  adet sık iğne yapalım ve 6 adet zincir çekiyoruz. Bu bölümü dikkatli uygulayın lütfen: ilmeği uzatın ve 1 adet boncuk geçirin, ilmeği boncuktan geçirdikten sonra 1 adet bol olacak şekilde zincir çekin.

Devamında ise ördüğümüz bu zincirin içine sık iğne yapıp 6 tane zincir çekiyoruz ve 3 zürafaya iniyoruz. Bu bölümnden sonrası biraz karışık olabileceği için videomuzdan takip etmenizi öneriyoruz.

Firkete ile Püsküllü Tığ Oyası Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here