Ana sayfa Örgü Modelleri Şiş İle Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı

Şiş İle Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba Canlarım,

Bugün sizlerle çok farklı ve güzel bir örgü modeliyle karşınızdayım. Daha önce bir çok örgü teknikleri, örgü modelleri, lif örnekler, video anlatımı örgü modelleriyle buluşturduk. Bugünde yine Türkçe video anlatımlı dalgalı örgü modeli nasıl yapılır adım adım paylaşacağız. Dalgalı örgü modelini genellikle kadınlar için kazak örgülerinde, kadın yelek modelleri hatta ve hatta atkı, şapka gibi örgü modeli olarakta kullanabilirsiniz.

dalgali-orgu-teknig

Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı

İlk önce düz örgü yaparak başlıyoruz. İki renk ip ile yapmaktayız. Üçer ilmek üzerinden ilmek atarak yapıyoruz.

Öncelikle ip kendi yönümüzden 3 tane ters örgü yapıyoruz.
Yine üç tane boş mavi ipi alıp sonrasında 3 tane ters örgü yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi yapıyoruz.

İkinci sırada ilk önce 3 tane düz örgü yapıyoruz. İpimiz arka tarafta ve 3 tane boş alıp sırasıyla 3 tane düz örgü yapmaya devam ediyoruz.

Örgü modeli yapılışının geriye kalan adımlarını aşağıda yer alan youtube videosundan uygulamalı olarak izleyebilirsiniz.

Dalgalı Örgü Modeli Türkçe Video Anlatımı

Dalgalı örgü modeli nasıl yapılır adım adım video anlatımıyla hemen sizde kolayca yapabilirsiniz. Daha öncede ki videolarımızda da paylaştığımız gibi ilk defa örgü yapan hanımlar için çok büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Yine yaparken takıldığınız bir adım olursa bizlere “Örgü Delisiyim” facebook sayfasından veya konu sonlarında yer alan yorum alanında ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here