Ana sayfa Kendin Yap DIY Kendin Yap: Evde Mıknatıs ile Kendin Yap Projeleri

Kendin Yap: Evde Mıknatıs ile Kendin Yap Projeleri

TEL TOKA TOPLAYICI

Mıknatıslardan faydalanmanın pek çok yaratıcı yolu vardır; kesinlikle çoğu insanın inandığından daha fazla amaçla kullanılırlar. Ben, kuşkusuz, bir mıknatıs meraklısıyım. Oldukça hatrı sayılır miktarda, özellikle mutfak ve banyoda düzenli olarak organize etmek ve düzenlemek amaçlı, kendinden yapışan mıknatısa sahibim. Mıknatıslardan yararlanmak için kullanılan bu yöntemlerin bazılarını siz de deneyin, eminim onları benim kadar faydalı bulacaksınız.

MANYETİK MAKYAJ PANOSU
MANYETİK MAKYAJ PANOSU

MANYETİK MAKYAJ PANOSU

Mıknatısın kullanım alanlarını değerlendirdiğimde, favorim olan yöntem budur. Eğer banyo tezgahınızı darmadağın eden miktarda makyaj malzemesine sahipseniz, bu gerçekten zekice fikirden yararlanın. Makyaj kutularınıza mıknatıs yerleştirmeniz ve bir miktar metal levha almanız yeterli (Home Depot veya Lowes).

Metali basit bir şekilde, olduğu gibi duvarınıza asabilir veya boyayıp tutkalla kumaşa yapıştırabilir ve çerçeveleyebilirsiniz. Nasıl dekore ederseniz edin, aynı etkiyi yakalayacaksınız; tüm makyaj malzemeleriniz kolaylıkla görünebilir hale gelir, düzene girer ve en iyi yanı, tezgahınızın üzerinden kalkar!

BUZDOLABI ÇEŞNİ RAFI
BUZDOLABI ÇEŞNİ RAFI

BUZDOLABI ÇEŞNİ RAFI

Eminim ki şu yeni, muhteşem manyetik çeşni raflarını görmüşsünüzdür. Baharatlarınızı kolay ulaşılabilir fakat ortalıkta olmayan bir şekilde saklamak için çok faydalı ve harikalar, tek bir sorun var o da oldukça pahalı olabiliyorlar. Kolay ve inanılmaz derecede ucuz bir çözüm mıknatısları kullanıyor olduğunuz baharat kaplarına yapıştırmak ve buzdolabınızın yan tarafına iliştirmek! Bunu uyguladım ve dolabımın alt rafını tamamen boşaltıp başka şekilde değerlendirebildim, ayrıca artık aradığım baharatı bulabilmek için her birini dışarıya çıkartmak zorunda kalmıyorum.

Buzdolabına sadece bir göz atıyorum ve hepsi sıralanmış bir şekilde kullanıma hazır. Bunu daha da basitleştirmek isterseniz, mıknatısları baharatlarınızın sığabileceği büyüklükte ucuz sepetlere yapıştırın ve bunları buzdolabına yapıştırarak kapları sepetin içinde saklayın!

MANYETİK BIÇAK RAFI
MANYETİK BIÇAK RAFI

MANYETİK BIÇAK RAFI

Mutfağınızı düzenlemenin başka bir yolu da, bıçaklığınızdan kurtularak tezgahınızda daha fazla yer açmak. IKEA gibi yerlerden her zaman manyetik bıçak rafı satın alabilirsiniz, ancak neden ihtiyacınız olandan daha fazla para harcayasınız? Bir miktar sağlam manyetik şerit (genellikle rulo halinde satılır) alın ve istediğiniz uzunluktaki ahşap veya plastiğe japon yapıştırıcısı veya sıcak tutkalla yapıştırın. Bıçaklarınızı çizilmelerden korumak için, yeni yapılmış şeridinizi kumaşla kapatabilirsiniz. Mutfak duvarınıza asın ve işte bıçaklığa harcamaktan kurtulduğunuz yeni bir boş alanınız oldu!

TEL TOKA TOPLAYICI
TEL TOKA TOPLAYICI

TEL TOKA TOPLAYICI

Daha önceden sözü geçtiği gibi, eşyalarım banyodaki tezgahta oldukça yer kaplıyor ve bu da eşimi çileden çıkarıyor. Her zaman tel tokaların üzerine bastığından şikayet edip duruyor, bu yüzden kendinden yapışan bir mıknatıs şeridi alıp banyo lavabosunun üzerine yapıştırdım, bu tokaları kullanmadığım zaman mıknatısa yerleştirmeme olanak sağlıyor.

Eşimin ayaklarının altında olmadıkları ve kaybolanların yerine yenilerini almaya daha az para harcadığım için harika bir fikir. Eğer daha hoş bir görüntü yaratmak isterseniz, mıknatısınızı banyonuzun renk temasına uyan bir kumaşla kaplayabilirsiniz.

MESAJ PANOSU
MESAJ PANOSU

MESAJ PANOSU

Bu manyetik mesaj panolarını yapmak inanılmaz derecede kolay ve bu, mıknatısların kullanımında şimdiye kadar gördüğüm en iyi yollardan birisi. Metal levha kullanabilirsiniz, fakat eski bir kurabiye levhanız varsa (ya da ucuza almak isterseniz) o da işinizi görür.

Yapışkanlı duvar kağıdı veya kumaşla kaplayın ve arzu ettiğiniz şekilde dekore edin, duvara asın ve şık mıknatıslarla donatın. İşte bu! Çok basit ve kolay, bitmiş hali ise hoş ve kişiye özel.

ARAÇ YARDIMCISI
ARAÇ YARDIMCISI

ARAÇ YARDIMCISI

Artık tüm madeni eşya marketlerinde manyetik çekiçler bulabilirsiniz ancak çekiciniz oldukça eskidiyse, neden mümkün olan en kolay yolla kendiniz rahatlıkla geliştirebilirken yeni bir tane ile değiştiresiniz? Tek yapmanız gereken, sapının altına mıknatıs yerleştirmek! Bu, projeniz üzerinde çalışırken çivileri veya vidaları elinizin altında bulundurmanızı sağlar.

Oldukça kolay ve basit bir çözümdür, ancak çoğu zaman akla gelmez. Ayrıca hayatınızı da kolaylaştırır; kaç kere merdiven üzerindeyken kullandığım çiviyi düşürüp yerden almak için tekrar aşağı inmek zorunda kaldığımı sayamıyorum. Bu birçok probleminizi çözebilir!

Bunlar mıknatıslardan faydalanmanın sadece birkaç yolu, mıknatıslar gerçekten değerlendirmeniz gereken eşyalar. Madeni eşya veya craft marketlerine bir dahaki gidişinizde, kendinden yapışkanlı mıknatıslar veya manyetik şeritler almayı unutmayın, ne kadar yaratıcı fikirler bulacağınız belli olmaz! Hayatınızı daha kolay bir hale getirmek için mıknatıslardan siz ne şekilde yararlanıyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here