Ana sayfa Tunus İşi Örgü Modelleri Tunus İşi Nergis Modeli Yapılışı

Tunus İşi Nergis Modeli Yapılışı

Tunus işi örgü teknikleri içinde yer alan nergis modeli, Tunus işi gibi son derece yapımı kolay örgülerden biridir. Dördün katları şeklinde zincir çekerek başlayacağınız örgüyü dilediğiniz ip ile başlangıç yaparak örebilirsiniz. Örneğin fular, yelek ya da hırka güzel örgü modellerinden birkaç örnektir. Son derece kolay olan bu model zor gibi görünse de, üzerinizde görenleri hayran bırakacaktır.

tunus-isi-nergis-orgu-modeli-nasil-yapilir

Tunus İşi Nergis Modeli Yapılışı

Sizin için olabildiğince bilinmeyen ve değişik örnekler sunmaya çalıştığımız sitemizde daha pek çok değişik model ile bere ya da çanta örmeniz de mümkün. Öncelikle Tunus işi örgü olan nergis modelini anlatmak gerekirse, aynı şekilde zincir çekerek başlayın ve ilmek çıkartın. Sonra sıra sonuna geldiğinizde dört zincir çekin ve ilmekleri geriye doğru örün ve 4 ilmeği birlikte toplayın. Sıra sonuna dek 4 zincir ve 4 ilmek toplayarak örün. Yeniden zincirlerin üstünden ilmek çıkarın. Topladığınız kısımdan bir ilmek çıkartın ve sıra sonuna kadar aynı şeyi uygulayın.

Tunus İşi Nergis Modeli
Tunus İşi Nergis Modeli

Örgü sona erene kadar aynı adımları tekrarlayın. Sonunda muhteşem bir örgü oluştuğunu göreceksiniz. Yeni başlayanların da kolayca örebileceği bu Tunus işi örgü modeli ile hemen örgü örmeye başlayabilirsiniz. Kısa bir not daha vermek gerekirse bu modelden bere de gayet güzel oluyor. 2 ters 2 düz lastik örün ve daha sonra modeli yapın ve dilediğiniz uzunluğa geldiğinde de büzdürün. Denemeye değer…

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here