Ana sayfa Tığ İşi Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışı

Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle yepyeni bir ögü modeli ile karşı karşıyayız. Gerek örüm kolaylığı gerek uygulabiliritesine bakacak olursak sizlerin kolay uygulayabileceği Tığ Oyası Fiyonk modelini sizlere anlattık. Konumuzu sizler için hem resimli hem video olarak sunuyoruz. Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışında dikkat etmeniz gereken tüm noktaların altını çizdik ve takıldığınız noktalarda sitemizin yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Tığ Oyası Fiyonk Modeli Malzemeleri

  • 1 adet yazma
  • Oya ipliği (2 farklı renk)
  • 21 numara tığ
  • Makas
  • Çakmak

Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışı Resimli

Bir sıra zürafa yaptıktan sonra oyamıza başlayabiliriz. 1 adet örümcek yapıp, dördüncü zürafanın içine 4 adet tekli trabzan yapıyoruz. 6 adet zincir çekiyoruz, oyanın ters yüzünden ilk trabzana 1 sık iğne yardımı ile sabitliyoruz. 6 adet zincir çekiyoruz, oyanın ters yüzünden ilk trabzana 1 sık iğne yardımı ile sabitliyoruz.

Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışı Resimli
Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışı Resimli

Tekrar 6 zincir çekiyoruz ve 5 tane ikili trabzan yapıp yeniden 6 zincir yaparak aşağıya iniyoruz. Aynı işlemi 1 kez daha tekrarladıkdan sonra fiyonk bölümümüz oluşmuş olacak. Burada son olarak bir örümcek yapıp, dördüncü zürafaya sabitledikten sonra oyamızın alt kısmı bitmiş oluyor.

Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışı
Tığ Oyası Fiyonk Modeli Yapılışı

Yapmış olduğumuz fiyonkların üzerne kullanacağımız ip ile örümceklerin arasına 1 sık iğne yaparak başlıyoruz. 2 zincir ve 1 sık iğne yapıp fiyonk bölümüne sabitliyoruz. Hemen ardından 2 zincir çekerek her trabzanın başına 1 sık iğne yapıyoruz. Daha önce yaptığımız 6 zincirin içerisine sık iğneden dolgu yapıyoruz ve fiyonkun diğer kısmına aynı şekilde geçiş yapıyoruz. Fiyonkun diğer kanadına da aynı işlemi gerçekleştirerek oyamıza son veriyoruz.

Tığ Oyası Fiyonk Modeli Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here