Ana sayfa Tunus İşi Örgü Modelleri Tunus İşi Örgü Yapılışı

Tunus İşi Örgü Yapılışı

Tunus işi örgü modeli nasıl yapılır

Tunus işi örgü yapılışı başlarken, öreceğiniz modelin genişliğinde uzun olacak şekilde zincir çekin. (Bu zincir örgünün genişliğini oluşturacak) Geri dönüş yapın ve her zincirden bir ilmek çıkartın. Zincirlerin hepsinden birer ilmek meydana getirin. Oluşturduğunuz ilmekleri de tığa ip dolayarak, geriye doğru ikişer ikişer alarak (toplayarak) sıranın başına dönün.

Tunus işi örgü modeli nasıl yapılır
Tunus işi örgü modeli nasıl yapılır

Tunus işi örgü püf noktası ilmek sayısının azalmaması ya da örgünün bir tarafa doğru çarpılmaması için geri giderken doğru ilmekleri toplamaya dikkat etmelisiniz. İlk ilmekten yalnız başına ip çıkarın ve sonra 2 ve 3’ten geriye doğru bir şekilde ikişer ikişer bir dolayıp, zincir çeker gibi yürütün ve yeniden başa dönün. Zaten bu örgü çeşidinde arkalı önlü örme sistemi yok. Örme işlemini tek sıra üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Böylece her sıranın ilmek sayısının aynı olmasına dikkat ederek örgüyü örmeye devam edin.

Tunus İşi Örgü Yapılışı Video


Tunus işi örgü yapılma aşamaları sıra sonuna dek bitirme işlemini tamamlayın. İlmekler tamamlandığında alt sırada meydana gelen çubuklardan sıra başına dek yeniden ilmek çıkarın. Örgüyü istediğiniz uzunluk boyuna gelinceye dek aynı işlemi yaparak devam edin ve sonunda da keserek örgüyü bitirin. Kenarlarına tığ işi ya da farklı süslemeler yaparak kullanabilirsiniz. Bu örme şekli ile banyo lifi, yelek, hırka, battaniye, patik, boyunluk ve daha pek çok şey yapabilir ve keyifle kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Tunus İşi Örgü Modelleri

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here