Ana sayfa İğne Oyası Yelpaze İğne Oyası Yapımı

Yelpaze İğne Oyası Yapımı

Yelpaze İğne Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere İğne Oyası ile Yelpaze modeli yapımını anlatacağız. Bu modeli 2 yöntemle anlattık, hem resimli hemde video olarak Yelpaze İğne Oyası Modelini öğrenebilir evde istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Yelpaze İğne Oyası yapımında dikkat etmeniz gereken tüm noktaları videomuzda detaylı olarak sizlere anlattık. Ayrıca takıldığınız noktalarda sitemiz yorum bölümünden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Yelpaze İğne Oyası Malzemeleri

  • 1 adet istediğiniz renkte yazma
  • 1 adet iğne
  • Makas
  • Kilit kısmı kesilmiş çengelli iğne
  • Oya ipliği (2 farklı renk)
Yelpaze İğne Oyası Yapımı
Yelpaze İğne Oyası Yapımı

Yapılışına geçelim; her örneğimizde olduğu gibi bir sıra zürafa yapıyoruz. (istemeyen zürafa yapmayabilir) İlk olarak çengelli iğnemize bir düğüm atarak başlıyoruz. Ardından sağdan sola olacak şekilde 5 kez ipi çengelli iğneye doluyoruz. Dolama işleminin hemen ardından ipi 2 kez iğneye dolayarak bir düğüm atıyoruz. Toplamda yelpazemiz 3 parçadan oluşuyor. Yani aynı işlemi 2 kez daha tekrarlıyoruz.

Yelpaze İğne Oyası Yapılışı
Yelpaze İğne Oyası Yapılışı

Yelpazemiz bittikten sonra, alt kısmı oluşturan kelebek kanadı yapıyoruz. 3 zürafa yapıp yelpazemizi sabitlemeye geçiyoruz. Çengelli iğneden dikkatlice motifimizi çıkarıp, bozmadan iğneyi halkaların içinden geçiriyoruz ve sıkı bir düğüm atarak alt kısmını dar olacak şekilde bizimlendiriyoruz.

Yelpaze İğne Oyası Modeli
Yelpaze İğne Oyası Modeli

Ve artık modelimizi ortaya çıkartıyoruz.

Yelpaze İğne Oyası Modeli Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here