Ana sayfa İğne Oyası Yusufcuk Pullu İğne Oyası Modeli Yapımı

Yusufcuk Pullu İğne Oyası Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, yeni bir video ile karşısınızdayız. Bugün sizlere Yusufcuk Pulu ile İğne Oyası Modeli yapılışını anlatacağız. Modeli uygularken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları videomuzdan inceleyebilirsiniz. Ayrıca takıldığınız noktalar olursa sitemizin yorum bölümünden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Şimdi modeli uygulamaya geçelim.

Yusufcuk Pulu İğne Oyası Modeli
Yusufcuk Pulu İğne Oyası Modeli

Yazmanın kenarına isteğe göre ön hazırlık olarak bir sıra zürafa yaptıktan sonra oyaya başlayabilirsiniz: her pullu motifin arasında 4 adet boş zürafa var, bu sayıyı da dilediğiniz gibi eksiltip/çoğaltabilirsiniz.

Yusufcuk Pulu İğne Oyası Modeli Yapımı
Yusufcuk Pulu İğne Oyası Modeli Yapımı

Sıradaki 2.zürafaya düğüm atarak ortada 1 adet boş zürafa bırakıyoruz. Oluşan uzun zürafanın üzerine dönerek buraya 3 adet orta boy kirpik yapıyoruz. 3. kirğin tepesine çıakrak 1 adet düğüm atıyoruz. Ardından 1 adet Yusufcuk Pulunu ipe geçirip pulu diğer elimizle tutarak aynı yere 1 adet düğüm daha atıp pulu sabitliyoruz. Tekrar uzun zürafanın içine inerek buraya 2 adet kirpik yapıp bu şekilde devam ediyoruz. Yazmanın 4 kenarına bu biçimte motifler örerek güzel bir oya elde edebilirsiniz.

Yusufcuk Pullu İğne Oyası
Yusufcuk Pullu İğne Oyası

Yusufcuk Pullu İğne Oyası Modeli Yapılışı Video

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here