Ana sayfa İğne Oyası İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli Yapılışı

İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli Yapılışı

İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere yazmamızın kenarlarına Kelebek Kanadı modelimizin yapılışını anlatacağız. İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli yaparken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları hem videolu hemde resimli olarak sizlere anlataıyoruz. Vakit kaybetmeden kullanacağımız malzemelere geçelim.

İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli Malzemeleri

  • 1 adet tülbent
  • 3 adet oya ipliği (1 tanesi yeşil) diğerleri farklı renkler olmalı.
  • 1 adet makas
  • 1 adet iğne (kolay örülmesi için büyük olursa iyi olur)

İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli Yapılışı Resimli

Her zaman olduğu gibi iğne oyamıza başlamadan önce zürafa yapıyoruz. 1 adet orta boy zürafa yaptıktan sonra üstüne dönerek sol uca 1 adet düğüm atıyoruz. Burada 4’lü kirpikli kelebek kanadı örüyoruz: 1 adet küçük boy kirpik yapıp onun tepesine çıktıktan sonra buraya 1 adet küçük kirpik yapıyoruz. Aşağı indikten sonra tekrar tepeye çıkarak 1 adet küçük kirpik örüyoruz. Böylece kelebek kanadının 2.katına da arkada bırakmış oluyoruz.

İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli Yapılışı
İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli Yapılışı

Tekrar aşağı iniyoruz ve aynı işlemi 2 kez daha tekrarlayarak 3 ve 4 katı da oluşturarak kelebek kanadımızı bitiriyoruz. Yeniden yazmanın kenarına inip burada 3 adet zürafa örüyoruz ve ardından ip değiştiriyoruz. Her kelebek kanadının arasında 6 adet zürafa bulunuyor. Yani 3 tane daha yapıldığı taktirde 1 adet kelebek kanadı yapılması gerekiyor. İp değiştirdikten sonra kelebek kanadımızın tepesine düğüm atıp buraya 5 adet küçük boy kirpik yapıyoruz.

İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli
İğne Oyası Kelebek Kanadı Yazma Modeli

Sıradaki 3. zürafaya inerek aynı şekilde buraya da 5 adet kirpik yaparak oyamızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Videomuzu izleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here