Ana sayfa İğne Oyası İğne Oyası Şeytan Bacağı K Trabzan Yapılışı

İğne Oyası Şeytan Bacağı K Trabzan Yapılışı

Merhaba hanımlar bugün sizlere İğne Oyası ile Şeytan Bacağı K Trabzan modeli yapılışını anlatacağız. Çok karışık bir model olduğu için hem videodan hemde yazıdan takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Takipçilerimiz açısından bilgilendirmede fayda olup modelimizin 2 farklı ismi mevcut birisi K Trabzan Modeli diğeri ise Şeytan Bacağı modelidir. Fazla vakit kaybetmeden modelimizin yapılışına geçelim.

İğne Oyası Şeytan Bacağı K Trabzan Yapımı

Oyamızı yaparken dikkat etmeniz gereken noktaların başında örmeye başladığımızda ilk ilmeğin boyutunu sürekli aynı tutmanız gerekiyor. İlk bakışta oyanız bozulacakmış gibi olsada siz ilk ilmeğin uzunluğunu sürekli aynı tutun ve oyanıza devam edin. Eğer bu düzeni tutturamazsanız oyanız dalgalı oluşup bozulacaktır.

İlk olarak her zaman olduğu gibi oyanın kenarına bir sıra İğne Oyası Zürafa yapıyoruz. Zürafanın birine düğüm atın ve 1 adet orta boy kirpik örüyorsunuz. Devamında kirpiğin tepesine düğüm atarak çıkın ve sıradaki zürafaya iniyoruz. Devam ederken son ilmeğin üzerine çıkıyorsunuz sağ tarafa doğru düğüm atıyoruz.

Bu bölümde yine zürafaya inin ve bu bölümde K şeklini vermek için 3 ipin ortasına 1 düğüm atıyoruz. Ve K şeklini vermiş oluyoruz.  Tekrar tepeye çıkıyorsunuz ve düğüm atıyoruz. Detaylarına ulaşmak için videomuzu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

İğne Oyası Şeytan Bacağı K Trabzan Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here