Ana sayfa Tığ İşi Tığ İşlemeli Yelek Modelleri

Tığ İşlemeli Yelek Modelleri

Tığ işi kadın yelek modelleri

Hem kış ayları hem de yaz ayları için örülebilecek tığ işlemeli yelek modellerinde her zevke göre motif bulmak mümkün. Özellikle kış aylarında gardıropların vazgeçilmezidir yelekler. Yıldan yıla değişen modeller dantel ve kurdele ile birlikte kullanıldığında oldukça göze gelen harika yelekler ortaya çıkıyor.

İslemeli Yelek Modelleri
İslemeli Yelek Modelleri

Tığ işlemeli yelekler örnekleri modaya uygun bir şekilde oldukça farklı motifler çıkarılarak trend hale gelmektedir. Oldukça çok seçeneği olan yelek modelleri arasında bu yıl en çok tercih edilen tığ işi yelekler de geçmişe gidilerek Osmanlı motiflerinin hakim olduğu görülmektedir. Günlük olarak kullanılan tığ işi yelek modellerinde gelin yelekleri de yaparak genç kızların çeyizine koymakta artık bir gelenek haline geldi. Genç kızları çeyizinde olmazsa olmaz parçalardan biri olan tığ işi yelekleri daha çok krem, pudra ve de beyaz tonlarında kullanılmaktadır. Elbiselerin üzerinde uzun örülen tığ işi yelekler de kombini tamamlayan önemli parçalardan biri olabilir.

Yaklaşan yaz aylarında askılı badilerin ya da mini tişörtlerin üzerine giyilmek için örülen yelek modelleri biraz geniş ölçülerde örülerek salaş bir görünüme kavuşmanız mümkün. Yine yılın modası ince iplerle düz örgüyle örülmüş yelek modellerinin üzerine Osmanlı motifleri ya da otantik desenler seçerek işleme yapabilirsiniz. İsterseniz de uzun tığ işi yelekler örerek tunik gibi kullanabilir veya midi boy tığ işi yelek örerek sporcu atletlerin üzerine giyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here