Ana sayfa İğne Oyası Sık İğne Çiçek – İğne Oyası Yapımı

Sık İğne Çiçek – İğne Oyası Yapımı

Sık İğne Çiçek - İğne Oyası

Merhaba hanımlar, bugün sizlere İğne oyası ile sık iğne çiçek modeli yapılışını anlatacağız. Sık İğne Çiçek modelinin yapışı oldukca basit olup sizlere hem videolu hemde yazıyla anlatmaya çalışacağız. Çok vakit kaybetmeden Sık İğne Çiçek – İğne Oyası Yapımı sırasında ihtiyaç duyacağımız malzemeleri saydıktan sonra yapılışına geçebiliriz.

Sık İğne Çiçek - İğne Oyası
Sık İğne Çiçek – İğne Oyası

Sık İğne Çiçek – İğne Oyası Modeli Malzemeleri

  • 1 tane yazma (rengini siz belirleyebilirsiniz)
  • Makas
  • Birisi yeşil olmak üzere 3 farklı renkte oya ipliğine ihtiyacımız olacak.

Sık İğne Çiçek Oyası Modeli Yapılışı

Bu modelimizde zürafa yapmıyoruz direk oyamızın yapılışına geçelim. Oyamız sık iğne çiçekler ve arasındaki dağlar olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır. Oyamızda bulunan dağları kelebek kanadından yapacağız. Oyamızda bulunan çiçekleri yeşil ipliğimiz ile yağacağız. Kelebek kanadı yapıyoruz ve 2 tane uzun kirpik yaptıktan sonra 1 tane daha kelebek kanadı yapıyorsunuz.

Oyamızın ortasında bulunan uzun kirpiklerin üzerine değişik renkte iplikler kullanarak büyük zürafa yaptıktan sonra 9 adet küçük boyutta kirpik yapalım. Oyamızın sonlarına yaklaşırken farklı renkte bir ipliğimiz ile tersten başlayarak 4 tane büyük zürafa yapın ve son olarak sık iğne dolayarak oyamızı sonlandırıyoruz.

Sık İğne Çiçek Oyası Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here