Ana sayfa Dekorasyon Yatağınızı Maksimum Konfora Kavuşturan 7 İpucu

Yatağınızı Maksimum Konfora Kavuşturan 7 İpucu

Eğer şimdiye kadar otel yataklarının neden bu kadar rahat olduğunu merak ettiyseniz, ve kendi yatağınızın  aynı hissettirmesini istiyorsanız, yatağınızın   nasıl lüks hale getirileceği konusunda aydınlatılmaya ihtiyacınız var. Lüks yataklara sadece filmlerde ve 5 yıldızlı otellerde değillerdir! Sizin de bir tane olabilir! Yatağınızı nasıl lüks hale getirebileceğiniz konusundaki bu 7 ipucu ile,  kısa bir süre içinde lüks içinde yatıyor olacaksınız!

ORTA  VEYA TAM SERTLİKTE, SIKILIKTA MİNDER SEÇİN
ORTA VEYA TAM SERTLİKTE, SIKILIKTA MİNDER SEÇİN

ORTA  VEYA TAM SERTLİKTE, SIKILIKTA MİNDER SEÇİN

Birçok insan, bir yatağı rahat, konforlu bir hale getirmenin en iyi yolunun, bulabildiğiniz en yumuşak minderi almak olduğuna inanır. Aksine çok yumuşak olan bir minder uykunuzu ve genel sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Çok yumuşak minderlerin üzerinde yattığınız zaman içine gömülürsünüz, batarsınız, bu da kan akışı ve vücut duruşu için iyi değildir. Orta sıkılıkta, sertlikte minderler muhteşem bir gece uykusuna  neden olan  omurganıza yeterli miktarda destek verilmesine katkıda bulunurlar. Diyebilirim ki, güzel sıkı bir minder seçmek yatağınızı lüks hale getirme konusunda en önemli ipuçlarındandır. Minder setleri pahalıdırlar ama sağlığınız buna değer.

SU GEÇİRMEZ BİR MİNDER KORUYUCU EKLEYİN
SU GEÇİRMEZ BİR MİNDER KORUYUCU EKLEYİN

SU GEÇİRMEZ BİR MİNDER KORUYUCU EKLEYİN

Yeni minderrinizi satın aldıktan sonra, onu su  geçirmez bir minder koruyucu ( alez ) ile korumak mecburidir! Arkadaşım minder koruyucusu olmadan çok kalın ve rahat  sert bir  minder seti satın aldı. Ona 1200 dolara mal oldu. Aldıktan sonra bir sene bile geçmeden, apartman dairesinde su baskını oldu. Zemin katta olduğundan, su tavandan tam yatağının üzerine aktı… Doğru! Tahmin ettiğiniz gibi! Pahalı yatağı mahvoldu. Ortasına doğru sırılsıklam olmuştu ve sağlık ile güvenlik gibi sebepler için yatağını atmak zorunda kaldı. Buradaki ders, bir yatak koruyucu ( alez ) edinmektir! Yatak koruyucular pahalı değildir, fonksiyoneldir ve ve minderinizi güvende tutmak için aşırı derecede önemli bir faktördür.

DOĞRU YATAK DESTEĞİNİ SEÇİN
DOĞRU YATAK DESTEĞİNİ SEÇİN

DOĞRU YATAK DESTEĞİNİ SEÇİN

Minder  satın alır almaz ve onu korumaya aldıktan sonra, şimdi  yatak desteği alma zamanı! Minder,  destek sağlar, ama rahatlığın çoğunu yatak desteği
sağlar. En yüksek otel yatağı konforu için yatağınızın üzerine  kuş tüyü yatak, hafızalı köpüklü yatak pedi, veya yumurta kutusu şekilli yatak pedleri koyun. Şahsen, bende   3 inch  hafızalı köpüklü yumurta kutusu biçiminde yatak pedi var ve harikalar yaratıyor!

Yatak Pedi
Yatak Pedi

DAHA ÇOK DESTEK

Yumuşak ve kalın bir yatak pedi kullanarak son desteği  daha fazla ped ile örtün. En son örteceğiniz pedi, altına örttüğünüz diğer katların toplam yüksekliğine göre seçmelisiniz. Yani 16 inch yüksekliğinde bir minderiniz var ve  4 inch yüksekliğinde köpük pediniz var, en üste örteceğiniz pedin  20 inch kalınlığındaki minderleri örteceğinden emin olun. Daha fazla  desteği bir kenara bırakırsak, yatak pedleri aynı zamanda bir kat daha koruma sağlarlar. Katmanlı bir yatak lüks bir yataktır.

carsaf-tarzinizi-secin

KENDİ ÇARŞAF TARZINIZI SEÇİN

Çarşaflarınızı nasıl hissetmeyi seversiniz ? Neyi en rahat bulduğunuza göre tarzınızı seçin. Eğer canlı, taze, zinde hissiyat veren çarşafları seviyorsanız az ilmekli pamuk çarşaflar alın. Daha yumuşak çarşafları seviyorsanız, daha fazla ilmekli pamuklu çarşaflar ıveya yüzde yüz pamuk çarşafları deneyin. Kendiniz için en rahat kumaşı seçin ve o çarşaf setini alın. Hepsi rahatlık için!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here