Ana sayfa Örgü Modelleri Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı 2016

Havlular genelde tek başlarına kullanıldığı zaman pek bir şeye benzemiyor ama kenarlık süslemeleri ile bambaşka bir hal aldığını ve kullanmaya kıyamadığımız parçalardan olduğunu biliyoruz. Bizim geleneklerimiz nazar boncuğunun kullanılmadığı alan yok diyebiliriz çünkü her alanda halılarda, örtülerde ve tabi ki havlularda. Bu yazımız nazar boncuklu havlu kenarı örneklerinin yapımını anlatacağız.

nazar boncuklu havlu kenarları 2
nazar boncuklu havlu kenarları 2

Bu işleme başlamadan havlunun kenarını hangi renkle süsleyeceğinizin kararını vermelisiniz. Genelde mavi renk tercih edilir, bizde örneğimiz mavi renk iplikler ile kenarlarını süslüyoruz. Kenarlarına küçük mavi taşlar ile süslemeler yapıyoruz, sizde ip seçimini mavi renkten yana yaptıysanız; mavi renk taş ile işleminizi devam ettirin. Taşlar ile süsleme işlemi tamamlandığında, nazar boncuklu havlu kenarı modelinde süsleme işlemini tamamlamış olacağız.

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Desenleri
Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Desenleri

Bazı modellerde halkalı nazar boncuğu kullanılıyor sizlerde küçük küçük halkalar oluşturabilir ve bu halkaların içlerini süsleyebilirsiniz. Örnek verecek olursak mavi halka içi, beyaz halka, onun da içi sarı halka ve en ortadaki halka ise mavi halka.Bu işlemleri oluştururken seçeceğiniz renkler tamamen sizin zevkinize ve seçiminize kalmış. Göz zevkiniz ile sizin istediği gibi bir süsleme yaratabilirsiniz.

Hazırladığınız havlu kenarı örneklerini nerde kullanacağınıza karar vermek tamamen size kalmış. İsterseniz çeyizinizde güzel parça olarak yer almasını dilersiniz, isterseniz de oğlunuzun sünnetinde kullanırsınız, ya da evinize gelen misafirinizin kullanımını sunarsınız. Bu kadar güzel örnekleri kıymadan nasıl kullanacağınız ise size kalmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here